خانه / بیوگرافی

بیوگرافی

موبد پدرام سروش پور در سال ۱۳۵۲ در کرمان دیده به جهان گشود. وی پس از گذراندن تحصیلات پایه در کرمان و پذیرفته شدن در آزمون سراسری، راهی تهران شد و دوره کارشناسی رشته مهندسی نرم افزار کامپیوتر را در دانشگاه علم و صنعت ایران گذراند.

وی در کنار تحصیل، فعالیت های اجتماعی و دانش اندوزی دینی را در پیش گرفت و پس از مطالعه و پژوهش دینی بسیار، بر آن شد تا راه نیاکان خود را در جهت خدمت به دین و پیشبرد جامعه زرتشتی پیش گیرد. وی که نوه موبد اردشیر اشیدری است، در سن ۲۸ سالگی و همزمان با آیین سی اُمین سالگرد درگذشت پدربزرگش، در سال ۱۳۸۰ در آدریان تهران نوزوت شد تا ادامه دهنده راه پرافتخار آن بزرگوار و دیگر موبدان بزرگوار باشد.

مهندس سروش پور کارشناسی ارشد خود را در رشته مدیریت اجرایی (EMBA) از دانشگاه علم و صنعت ایران دریافت کرد و هم اکنون مدیرعامل و موسس شرکت مهندسی «اندیش پرداز اشا» است.

پدرام که نخستین فرزند سروشیار سروش پور و پریچهر اشیدری است، دو خواهر و یک برادر بدین ترتیب دارد؛ پیمانه، کارشناس ارشد مدیریت اجرایی، پوروشسب، کارشناس ارشد ادبیات فارسی و پانته آ، مهندس شیمی است. همسرش دکتر فرزانه گشتاسب، پژوهشگر و استاد دانشگاه در رشته فرهنگ و زبان های ایران باستان می باشد و فرزند برومندش اشا نام دارد.

سوابق دینی- اجتماعی

سوابق تخصصی

 

مادر، پریچهر اشیدری

پریچهر، فرزند موبد اردشیر اشیدری وگوهر بهرام غیبی، دارای سه برادر و دو خواهراست که همگی تحصیلات دبیرستانی خود را در مدارس ایرانشهر و کیخسرو شاهرخ کرمان و تحصیلات عالی را در دانشگاه های سراسری تهران گذرانده اند.

پریچهر پس گذراندن کارشناسی فیزیک از دانشسرای عالی دانشگاه تربیت مدرس تهران، در سال ۱۳۴۹ به دلیل انتقال شغلی همسر به کرمان بازگشته و به تدریس در دبیرستان و موسسات تربیت معلم پرداخته و پس از انتقال مجدد به تهران در سال ۱۳۵۳ از طرف سازمان آموزش و پرورش، برای دوره یکساله پروژه نوسازی آموزشی مدارس ایران که در انگلستان برگزار می شد بورسیه شد و در آن شرکت نمود. وی پس از طی دوره به وطن بازگشته و به مدت سه سال با سمت مدیریت بخش ریاضی و علوم دبیرستانهای تهران مشغول به خدمت شد. وی تا زمان انقلاب و بازگشت به کرمان، ضمن تدریس از فعالیت های اجتماعی غافل نبوده و در دوره اول انجمن زرتشتیان کرمان به عضویت هیات مدیره در آمد و به فعالیت پرداخت. وی همزمان سرپرستی کلاسهای دینی دانش آموزان زرتشتی کرمان را عهده دار بود. پریچهر اشیدری پس از بازنشستگی و برگشت به تهران ضمن تدریس در دبیرستان های غیر انتفاعی، به همراه همسر به تاُسیس و اداره شرکت کامپیوتری مشغول شد. وی با شرکت در انجمن های اولیاء و مربیان مدارس زرتشتی فعالیت اجتماعی خود را از سر گرفت و نیز در گروه «همراه با مردم به سوی انجمنی پویا» شرکت جسته و به عضویت هیات مدیره انجمن دوره دوازده تهران در آمد.

پدر، سروشیار سروش پور

سروشیار، فرزند خدایار و اختر تهمتنی، تحصیلات دبیرستان نظام درکرمان گذراند و پس از گذراندن دوره در دانشگاه ارتش در تهران با درجه افسری خدمت در نیروی زمینی ارتش را آغاز کرد. وی علاوه برانجام وظیفه، در مانورها و عملیات جنگی شرکت داشت. سروشیار در نخستین سالهای بعد از انقلاب بازنشسته شد و در تهران چند سالی در انتشارات سازمان جوانان زرتشتی (فروهر) به فعالیت پرداخت و سپس در اداره شرکت کامپیوتری به اتفاق همسر کوشش داشت.

سروشیار سروش پور و پریچهر اشیدری، به پاس ایزد، دارای چهار فرزند، به ترتیب پدرام، پیمانه، پوروشسب و پانته آ هستند که همگی به یاری اهورامزدا همواره درتلاش کسب دانش و بینش بیشتر هستند و راستای خدمت و سربلندی جامعه زرتشتی و ایران عزیزمان گام بر می دارند.

 

دودمان نامه شادروان موبد اردشير اشيدري (پدر بزرگ)

موبد اردشير: ۱ـ موبد خدابخش ۲ـ موبد ظهراب ۳ـ موبد بهرام ۴ـ موبد مرزبان ۵ـ موبد رشيد ۶ـ موبد رستم ۷ـ موبد شهمردان ۸ـ موبد فريدون ۹ـ موبد بهرام

(همسر: گوهر بهرام غيبي

فرزندان: مهين، پريچهر، دينيار، سيروس ،پرويز ،پرين)